Ki ne szeretné a kissé együgyű, ám mégis a maga módján intelligens alakot? Van pár izgalmas részlet, amit még te sem tudhattál.
Forrest Gump az 1994-es premierjét követően egycsapásra kultfilmmé vált, jellegzetessége popkulturális utalásokban éledt újjá, idézetek tömkelege és mémek sokasága született belőle. A bemutatójának negyed évszázados jubileumára a brightiside.me egy érdekes összeállítást közölt ismert illetve kevésbé ismert filmtényből.
1.Tom Hanks mintegy másfél órával a forgatókönyv elolvasása után döntött úgy, hogy elvállalja a címszereplő szerepét. Egyedüli kitétele volt, hogy a film történelmileg hiteles legyen.
2.Hanks nem vett fel fizetést, helyette a bruttó bevételből kért százalékot, amivel a színész 40 millió dollárral gazdagodott.
3.Híres mondata: „A nevem Forrest Gump. Az emberek úgy hívnak, hogy Forrest Gump” Tom Hanks ötletéből származik, ami a forgatás alatt született. Végül bekerült a filmbe, mivel a rendezőnek kifejezetten tetszett.
4.A filmben megjelenik egy érdekes részlet – mindig, mikor Forrest öregszik, akkor kék-fehér kockás inget visel.
5.Amikor a sztori már a végéhez közeledik és Jenny azt mondja Forrestnek, hogy egy ismeretlen vírus támadta meg szervezetét és olyan beteg, hogy az orvosok se tudnak rajta segíteni – éppen akkor kezdtek a tudósok először írni az AIDS-ről a szaklapokba. Éppen ezért Jenny diagnózisa szinte egyértelmű.
6.Emlékeztek arra a jelenetre, ahol Robin Wright (Jenny) pucéran egy bárban? A forgatás kishíján 24 órán át tartott. Robinnak influenzája volt és ennek ellenére lenyomta a maga részét.
7.Ma a film a washingtoni kongresszusi könyvtárban van archiválva, mivel az ország számára óriási kulturális, történelmi és esztétikai értékkel bír.
8.Azt a jelenetet, ahol Forrest végigfutja az országot valós események ihlették. 1982-ben egy bizonyos Louis Michael Figueroa New Jerseyből futott San Franciscoba, hogy egy rákellenes alapítványnak gyűjtsön. Figueroa mindig, amikor arról kérdezték, hogy volt képes olyan hosszan futni, csak annyit felelt: „Csak az egyik lábamat raktam a másik elé.”
9.Az 1994-es év – amikor a film bemutatójára került sor – Hollywood számára aranyévnek számított. Abban az évben jelentek meg olyan filmek, mint a Ponyvaregény, A remény rabjai és az Oroszlánkirály. A Forrest Gumppal egyetemben mindezen filmek minden idők legjobb filmjei között szerepelnek.
-prominent-